print
 
   
 
   

Tabel 9. 2008 Klausuler, fri bil, hjemme-PC og pensionsbidrag

 

Tabel 9. 2008 - Konkurrence- og/eller kundeklausuler, fri bil, betalt hjemme-PC og pensionsbidrag
Arbejdsgiver
Antal total
Klausuler
Fri bil
Fri PC
Pension arb.giver
Pension eget
Ikke angivet2-----
Anlæg / entreprenør54621964
Bedrift / primær landbrug1810132
Dansk Familielandbrug221003104
Den finansielle sektor1762873
Følgeindustri10417204975
Gartneri1721163
Grovvarer43311877
Kommune3300184
Landboforening2357905095
Landscentret (Skejby)12002105
Planteskole / havecenter2330274
Region200000
Selvstændig1503805
Skole21007128
Stat74001194
Udenfor jordbrugssektoren6130663


Pension arb.giverArbejdsgivers indbetaling af pension i procent skal lægges til de lønninger, som fremgår af tabellerne.
Pension egetDen pensionsindbetaling i procent, som trækkes af lønnen som egenindbetaling.
 
   

Jordbrugsteknologer i Danmark  |  Hvidkærvej 29  |  5250 Odense SV  |  Tel +45 66 17 12 74  |  jid@jid.dk